Ela wicemistrzynią Polski Kick-Light!

Po ciężkich światowych turniejach stoczonych m.in. we Włoszech (przyp. Dawid Durma zdobył tytuł Wicemistrza Europy) i Słowacji (Bolesław Nowak zajął 1 miejsce na bardzo prestiżowym turnieju Slovak Open 2012) zawodnicy z Otwocka pojechali do Starachowic aby przez trzy dni rywalizować o tytuł mistrza Polski. W piątek 16-go marca rozpoczął się największy Polski turniej w formule Kick-light. Organizatorzy bardzo wysoko zawiesili sobie poprzeczkę i sprostali wymaganiom nawet najbardziej wybrednego kibica sztuk walk. Prawie 350 najlepszych zawodników 67 klubów z całego kraju przyjechało aby zdobyć upragnione mistrzostwo, a każda kategoria wagowa była mocno obstawiona i na każdego zawodnika czekała długa droga by zdobyć medal.

Dawid Andrzejewski (kat. wag. -69 kg.) stoczył aż trzy walki, swoim wszechstronnym stylem nie pozwalał rozwinąć żadnej techniki swoim przeciwnikom, wszystkie próby kończyły się precyzyjną kontrą naszego zawodnika. W trzeciej bardzo ważnej i zaciętej walce o pół finał, nieznacznie przegrał, ale zdobyte doświadczenie na pewno pozwoli wygrać następne walki.

W turnieju nie zabrakło również rywalizacji płci pięknej, tam też mieliśmy naszą gladiatorkę. Dumnie reprezentowała nasz klub Ela Gerc (kat. wag. -60 kg.). Pierwsza walka była toczona pod dyktando naszej zawodniczki i nie dała najmniejszych szans swojej przeciwniczce, w drugiej walce Ela mocnymi kopnięciami oraz wieloma technikami bokserskimi zasypała swoją rywalkę, sędziowie nie mieli wątpliwości kto wygrał ten pojedynek. W walce finałowej Ela trafiła na obecną mistrzynię Karolinę Gleisner, która stanęła na drodze do zwycięstwa naszej wojowniczce. Ela została wicemistrzynią Polski Kick-light 2012.

Każdy zawodnik naszego klubu zasługuje na podziw i słowa uznania, wszyscy możemy być przekonani, że przed każdym z nich jeszcze długa kariera i wiele walk do wygrania, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

  • K-1

  • Kick-Boxing

    Kick-Boxing

  • Muay Thai

    Muay Thai